gazetem izmir

TAY-DER’den Çalışkan’a 15 Temmuz Kahramanlığı Plaketi 25 Mayıs 2018

Fetullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu, Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) Başkanı Muhammed Gömük, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı makamında ziyaret ederek, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği kahramanca mücadele nedeniyle onur plaketi verdi.
Fetullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu, Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) Başkanı Muhammed Gömük, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı makamında ziyaret ederek, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği kahramanca mücadele nedeniyle onur plaketi verdi.


Ziyaret sırasında, Başkan Gömük tarafından kısa süre önce derlenen ikinci kitap olan ‘15 Temmuz Yurtta Sulh İddianamesi Mustafa Çalışkan’a hediye edilirken, “Fetullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) olarak Mustafa Çalışkan ve onun gibi kahramanlarımızı unutmayacağız ve unutturmayacağız” vurgusu yapıldı.
Daha sonra İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışakn da kaleme aldığı “MADDE BAĞIMLILIĞININ BİYO-PSİKO-SOSYAL ve HUKUKSAL ANALİZİ” kitabını Muhammed Gömük’e imzalı bir şekilde hediye etti.

“SADECE VATANINI DÜŞÜNÜYORDU”
Çalışkan’a neden onur plaketi verdiklerini de açıklayan Gömük, “15 Temmuz günü isyana kalkışan tüm askeri araçlar ve komutanlar, ’Yurtta Sulh’ sloganıyla haberleşmişlerdir. Menfur teşebbüsü gerçekleştirmek için kurulan ve cuntacı generallerden oluşan Yurtta Sulh Konseyi, 15 Temmuz’un ilerleyen saatlerinde yakalanarak Türk adaletine teslim edilmişler ve bu sözde konseyin mensubu olan teröristler yargılanmasına, Yurtta Sulh iddianamesi hazırlanarak başlanmıştır.
Bilindiği üzere 15 Temmuz’un gizli kahramanlarından İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın cuntacılarla telsiz konuşması geceye damgasını vurmuştu. Bu meyamda Mustafa Çalışkan’dan rahatsız olan cuntacılar emniyet müdürü için görüldüğü yerde ivedili tutuklanması ve köprüye yaklaştırılmamasını defalarca yazıştıkları ortaya çıkmıştır. Söz konusu iddianame, her kademeden Fetullahçı teröristlerin nasıl organize olduğunu, ne gibi hain emellere sahip olduklarını ve derin güçlerce nasıl harekete geçirildiklerini detaylı şekilde ortaya koymaktadır." İşte Mustafa Çalışkan’ın Bu Hain işgal girişiminde köprüden hiçbir hain geçmeyecek diyerek talimat vermesi ve FETÖ hainlere geçit vermemesi telsiz konuşmasını yansımıştı.
Mustafa Çalışkan işte böyle kesin bir tavırla vatan müdafaasına girişti. Taş gibi sağlam iradesiyle emrindeki binlerce personele en iyi örnek olurken hem onlara hem de çevresindeki vatan sevdalılarına en ön safta yol gösterdi. Onları en başarılı şekilde sevk ve idare etti. Özellikle de havaalanındaki kulenin işgalci düşman askerlerinden temizlenmesi ve Cumhurbaşkanımızın uçağının emniyet içinde piste inmesi için olağanüstü bir gayret sergiledi. Bir metre önünde şehit düşen polis kardeşlerimizle göz göze gelmenin acısını yaşarken ailesini ya da kendini değil; sadece vatanını düşünüyordu” dedi.