iha

FETÖ’cü Bozkurt, TAY-DER’i ’Anti Gülenci’ diye ABD, NATO ve FBI’ya şikayet etti 13.12.2017

anti gulen

Sosyal paylaşım sitelerinde Türkiye aleyhine kara propaganda yapan FETÖ’nün kapatılan yayın organı Today’s Zaman’ın eski Ankara temsilcisi FETÖ firarisi Abdullah Bozkurt, Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformunun resmi uzantısı olan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneğinin (TAY-DER) Başkanı Muhammed Gömük’ü ’Anti Gülenci’ tanımıyla ABD’ye şikayet etti. Önce İsveç’te kendisine ev vermeyen Türkleri, daha sonra da ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto eden Müslümanları sosyal medya

üzerinden şikayet eden FETÖ firarisi Abdullah Bozkurt, son olarak TAY-DER’i hedef aldı. "Terör örgütü üyesi olmak" suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Bozkurt, geçtiğimiz günlerde PKK, PYD ve YPG silahlı terör örgütleriyle birlikte hareket ettiği ve Kuzey Irak ile Suriye’de silah sevkiyatını koordine ettiği iddiasıyla ABD’nin DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk hakkında suç duyurusunda bulunan TAY-DER Başkanı Muhammed Gömük’ü ’Anti Gülenci’ tanımıyla ABD’ye şikayet etti. Bozkurt, sosyal medya hesabında yaptığı benzeri paylaşımlara ayrıca NATO, FBI ve Brett McGurk’ı da etiketleyerek, şikayetlerini sürdürdü.
Konuyla ilgili açıklama yapan Gömük, "FETÖ’yle mücadele eden Türkiye’de tek dernek olarak bu ve buna benzer terör örgütleriyle savaşımız sürecek. Hiçbir tehdide boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. FETÖ’cülerin aleyhimize yürüttüğü kara propaganda, bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Birilerini rahatsız etmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi FETÖ’nün inine girdik, yolumuzda yürümeye devam edeceğiz" dedi.
FETÖ kumpası ile 2012 yılında 9 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye olup 4 yıl sonra beraat eden Muhammed Gömük, 2014 yılında Fethullah Gülen’e Türkiye’de ilk dava açan kişi oldu. 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformunun resmi uzantısı olan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneğini (TAY-DER) kurdu. Dernek, bir süre önce FETÖ ana dava iddianamesini kitaplaştırmış, merak edilenleri kamuoyuna duyurmuştu.