habervitrini

İşte Kavurmacı'yı tutuklatan dilekçe - 17.06.2017

kavurmacidilekce

Tartışmalı bir şekilde tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı hakkında yeniden tutuklama talep edilmesine sebep olan dilekçe ortaya çıktı.

FETÖ/PDY’nin işadamları yapılanması TUSKON’a yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanan ve ardından tartışmalı bir şekilde tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı hakkında yeniden tutuklama talep edildi.

18 Ağustos 2016’da gözaltına alınan Kavurmacı, 8 Eylül 2016’da tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulmuş, 4 Mayıs 2017’de ise sağlık gerekçeleri ileri sürülerek serbest bırakılmıştı. Kavurmacı’nın bu tahliyesi ise kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan Kavurmacı hakkında yeniden tutuklama talep edilmesinin neden olan o dilekçe ortaya çıktı.

İşte o dilekçe:

Kavurmacı’nın yeniden tutuklanmasına yönelik karar çıkarılmasını, tahliyesinin hemen ardından HSK tarafından incelenmeye alınmasını sağlayan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulunan Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu olan TAYDER’in dilekçesi sebep oldu.

2012 yılında FETÖ’nün kumpasıyla sahte adliye çetesi örgüt lideri olarak 9 ay cezaevinde kalan TAYDER Başkanı Muhammed Gömük, geçtiğimiz günlerde HABER10’a yaptığı açıklamada bu tahliyenin peşini bırakmayacaklarını söylemişti.

TAYDER geçtiğimiz günlerde Av. Burak Bekiroğlu aracılığı ile Kavurmacı’nın tahliyesine itiraz etmiş ve HSK tahliyeyi incelemeye almıştı.