Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x


Paralel Mağduru Başkanın Savcısı FETÖ'cü Çıktı - 19 TEMMUZ 2016

Paralel Yapıyla Mücadele Derneği Başkanı Muhammet Gömük'ün dosyası FETÖ / PDY örgütü üyeliğinden açığa alınan ve darbeye destek olmakla suçlanarak tutuklanma talebiyle savcılığa gönderilen savcıda çıktı.

Gazetem İzmir - Paralel Yapıyla Mücadele Derneği Başkanı Muhammet Gömük'ün yargılanması devam eden mahkemenin dün duruşması yapıldı. Paralel yapının kumpası sonucu cezaevi yatan Paralel Yapıyla Mücadele Derneği Başkanı Muhammet Gömük devam eden mahkemeye katılmak için gittiği duruşma salonunda bir şok yaşadı. Çünkü davasına bakacak olan savcının FETÖ / PDY üyesi olmaktan gözaltına alındığını öğrendi. Savcı, dosyanın incelenmesi için davayı mahkemeyi erteledi.

DOSYAMA BAKMALARI MANİDAR

Konu hakkında gazetemize açıklama yapan Paralel Yapıyla Mücadele Derneği Başkanı Muhammet Gömük şöyle konuştu: "Cezaevinden çıktığım 2013 yılından beri FETÖ'ye resmi olarak ilk dava açan benim. O günden bugüne kadar aralıksız bir şekilde mücadelemi sürdürüyorum. Yazılı basında yer alıyorum ve görsel basında bir çok canlı programlara katılıp bu örgütün iç yüzünü anlattım. Benimle uğraşmaya devam ediyorlar ama etsinler. Onlardan korkmuyorum. Bizim dünkü davamıza bakan kişide bu yapının üyesi çıktı ve şu anda geçtiğimiz gün yapılan darbe girişimine destek vermekten tutaklanma talebiyle savcılığa gönderilmiş. Bunu dün öğrendim. Bu yapıdan mağdur olan kişilere öncü olup dernek kurarak başkanlığını yönetiyorum. Bu kritik dosyayı FETÖ terör örgütünden açığa alınan savcıya verilmeside manidardır. Dün Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Adadalet Bakanlığı, HSYK ve EGM terör birimlerine ihabrımı yaptım, Allah hepimizi korusun.

DERNEĞİMİZİ BUNLARLA MÜCADELE İÇİN KURDUK

Bu örgütten zarar gören, kurdukları kumpasa boyun eğmediği için cezaevi yatan biri olarak, bizim gibi mağdur olanlara destek olmak, davaları var ise avukat desteği vermek, bunların haricinde mağdrulara ve özellikle şehit ailelerine kaynak yaratıp maddi destek sağlamak amacıyla Paralel Yapıyla Mücadele Derneği'ni kurduk. Onların arkasında FETÖ örgütü üyeleri varsa bizim de arkamızda devletimiz, milletimiz var. Bizler en az FETÖ'cüler kadar korkusuz olmak zorundayız.