Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x


TAY-DER Şehitler Hayrına Lokma Döktürdü - 02 AĞUSTOS 2016

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyeleri FETÖ unsurlarının devleti ele geçirme girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın hayrına Konak Meydanı'nda 5000 kişilik lokma döktürdü.

Gazetem İzmir - Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (Tay-Der) yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve tüm şehitler hayrına Konak Meydanı'nda lokma döktürdü.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ONURUMUZDUR

Konak Meydanı'nda 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitler hayrına 5000 kişilik lokma döktüren, geçtiğimiz ay kurulan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (Tay-Der) Kurucu Genel Başkanı Muhammed Gömük gazetemize kısa bir açıklama yaptı. Demokrasi şehitleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının onurudur diyen Gömük sözlerine şöyle devam etti: "Bu Alçak FETÖ / PDY örgütü ülkemizi ele geçirmek adına kıyım emri verdi. Demokrasiye ve ülkesine sahip çıkan vatan sevdalıları ve dik duran Cumhurbaşkanımız sayesinde bunlar püskürtüldü. Bu uğurda şehit düşenler bizlerin onurudur. Onları ömrümüz boyunca unutmayacak; minnetle anacağız. Bu amaçla TAY-DER yönetim kurulu olarak demokrasi şehitlerimizin hayrına lokma döktürüyoruz. Ve aldığımız karar doğrultusunda bunu her 15 Temmuz günü tekrar edeceğiz. Allah edilen duaları onların ruhlarına kabul eder inşallah.

DERNEĞİN KURULUŞ AMACI FETÖYLE MÜCADELE

Bu alçak, kumpasçı örgütün mağdurlarından biri olan ben yaptıkları kumpas sonucu cezaevinde yatmış olmama rağmen bunlardan hiç korkmadın. Türkiye Cumhuriyeti devletinde bunlara dava açan ilk kişi benim. Bu mücadeleyi genişletmek, benim gibi mağdur olanlara destek olmak için arkadaşlarımızla birlikte bu derneği kurduk. Ben bunların ne kadar tehlikeli olduğunu zaten biliyordum bu darbe girişimi sonrası halkımızda örgütün ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha anladı. 15 Temmuz günü yaşadıklarımız bizi mücadelemizde daha haklı, daha güçlü, daha kararlı kılıyor. Korkmayacağız, yılmayacağız, mücadelemize devam edeceğiz. Bu sebeple korkusuz olmaya devam etmeliyiz. Sizin aracılığınızla tüm yurttaşlarımıza sesleniyorum; gelin bir olalım, vatan uğruna bunlara dur diyelim. Bu yapı her yere yayılmış durumda. Derneğimizin kapısı herkese açık, bu yapıdan mağdur olanlar varsa bize ulaşsınlar her konuda yardımcı olmaya hazırız.

DİK DUR EĞİLME, BU MİLLET SENİNE!

Alanlarda Cumhurbaşkanımıza dik dur eğilme, bu millet sizinle diyorduk. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız biliyordu ama 15 Temmuz günü tüm dünya görmüş oldu. Millet olarak tek yumruk olduk. Umarım ki bir daha böyle hain girişimlerle karşı karşıya kalmayız. Yüzlerce şehit verdik hepsine Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.