Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x


TAYDER, FETÖ CİNAYETLERİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR - 21 Eylül 2016

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAYDER), FETÖ mağdurlarının yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Bir Devlet Kurumu ciddiyetinde çalışan Derneğe gelen ihbarlar ile bazı skandallar da bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı.

ALBAY HAŞİMOĞLU’NUN FETÖ MÜCADELESİ

Topçu Albay Mehmet HAŞİMOĞLU, TSK içindeki Fetulahçı Terör Örgütü mensuplarını tespite dâir çok önemli çalışmalara imza atan korkusuz bir subaydı. Tespitleri sonucu çok sayıda FETÖ militanı askerin TSK ile ilişiğinin kesilmesini sağladı. Bununla da yetinmedi, tehditleri hiçe sayarak FETÖ’nün TSK içindeki örgütlenmesi hakkında rapor kaleme aldı.

Ancak FETÖ de boş durmuyordu. Birçok fâili meçhul cinayetin sanığı ve zanlısı olan örgüt Albay HAŞİMOĞLU için de düğmeye bastı.

CİNAYETE GİDEN YOL AYDINLANDI

TAYDER’e gelen ihbarlar neticesinde Albay HAŞİMOĞLU’nun ailesine erişilerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık makamı, korkusuz subayın14 Ağustos 2012 tarihli ölümünü şüpheli bularak ameliyatı gerçekleştiren Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) yoğunlaşarak soruşturmayı derinleştirdi. Haşimoğlu ailesi de boş durmayarak Genelkurmaya başvurdu ve ölüm vakasıyla ilgili GATA Profesörler Kurulu Kararını ve Adli Tıp Kurumu Raporunu ve Otopsi Raporunu istedi. O süreçte GATA’da görevli iki tabip albay da tanık olmayı kabul etti. Tanıklardan Hava Tabip Albay H.G. ailesi ile Marmaris tatilinden dönerken FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınmış, sonra suçsuzluğu anlaşılarak serbest bırakılmıştı. Bu gözaltı işlemi de bir gözdağı vermek şeklinde  değerlendirilerek Haşimoğlu ailesince tanıklar için koruma istendi.

BAŞROLDE YİNE GATA VAR

Albay HAŞİMOĞLU, Nisan 2012’de,TSK içindeki Fetulahçı terörist askerlerin tezgâhı sonucunda Mamak Askeri Cezaevine gönderildi. Gerekçe 28 Şubat post modern darbesi ile sözde ilgisiydi. Kaşif KOZİNOĞLU ve daha nice Ergenekon, Balyoz mağdurları gibi cezaevindeyken rahatsızlanan HAŞİMOĞLU, GATA’ya sevk edildi. Safra kesesi ameliyatına alındı ancak pankreasına bilinçli olarak büyük hasar verildi. Taburcu edilmesine edilmişti ancak tekrar fenalaşınca yine GATA’ya getirildi. Ancak sözde tüm müdahalelere rağmen Albay HAŞİMOĞLU kurtarılamayarak 14 Ağustos 2012 tarihinde hayatını kaybetti.

TAYDER FETÖ CİNAYETLERİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

 Kaynak: http://www.yargininnabzi.com/skandal-gun-yuzune-cikiyorfeto-kurbanlari-albay-hasimoglunun-dosyasini-aciyor-11233.html